Методичні рекомендації
щодо участі у Web-вітрині «Безпечний Інтернет»
Web-вітрина «Безпечний Інтернет» – обласний віртуальний захід, який проводиться з метою популяризації безпечного та відповідального Інтернету; зменшення негативного впливу небажаної інформаційної продукції шляхом покращення обізнаності вчителів, батьків та учнів з питань безпечного Інтернету.
Web-вітрина «Безпечний Інтернет» вирішує наступні завдання:
- Знайомство з веб-ресурсами для створення інтерактивних вправ.
- Використання новітніх педагогічних технологій при проведенні уроків з популяризації безпечного та відповідального Інтернету.
- Залучення вчителів, батьків та учнів до питань безпечного Інтернету.
У Web-вітрині можуть брати участь учителі інформатики, класні керівники, учні – як індивідуально, так і у складі творчої групи (2-3 особи).
Web-вітрина «Безпечний Інтернет» проводитиметься у двох номінаціях:
- Інтерактивна вправа «Безпека в Інтернеті»;
- Відео-огляд «5 хвилин безпеки».
Інтерактивна вправа«Безпека в Інтернеті»
проводиться серед категорій «Краща вправа учня» та «Краща вправа учителя» за напрямками:
- Вправа, створена за допомогою веб-ресурсів (LearningApps.org, Classtools.net тощо). Вправа має містити пояснення з обов’язковим доступом до перегляду, відомості про автора.
- Вправа, створена за допомогою редакторів електронних презентацій (PowerPoint, Prezi тощо); кількість слайдів - до 10; допускається розміщення графічних файлів з обов’язковим дотриманням авторського права. Робота розміщується у будь-якому онлайн-офісі (Google диск, Оffice 365 тощо) з обов’язковим доступом до перегляду та відомостями про автора.
Відео-огляд «15 хвилин безпеки»
Відеоролік може містити фрагмент уроку, заходу, інтерактивної вправи на уроці з безпеки роботи в Інтернеті.
Вимоги щодо оформлення
- Назва відеоматеріалів.
- Коротка анотація поданого відеосюжету (інформація про технологію: з дітьми якого віку та в якій системі проводиться робота, коментар сюжету тощо. Обсяг - ½ аркуша А4).
- На заставці відео зазначити: 1) назву вправи, фрагмента тощо; 2) клас, з яким проводиться; 3) назву закладу; 4) прізвища вчителів, які організують роботу; 5) музичний супровід.
Відеоролик може бути знятий на будь-який пристрій; тривалість - до 15 хвилин. Робота розміщується на будь-якому відеосервісі (youtube тощо) або онлайн-офісі (Google диск, Оffice 365 тощо) з обов’язковим доступом до перегляду.
Кращі презентації, вправи, відеоролики учнів та вчителів будуть відзначені сертифікатами Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та розміщені на сайті ВІТ облІППО.
Вимоги щодо оформлення матеріалів
• Надані матеріали повинні мати освітній характер і не суперечити загальновизнаним науковим фактам, етичним нормам і законодавству України.
• Авторське право на створені в межах Фестивалю роботи зберігається за їх авторами. Донецький обласний ІППО залишає за собою право використання наданих робіт з освітньою метою.
• Автори несуть повну відповідальність за зміст розробок. Організатори вітрини не несуть відповідальності перед авторами і / або третіми особами та організаціями за можливе розміщення розробок на інших Інтернет-ресурсах через їх копіювання.
• Організатори мають право вилучити вже розміщену на сайті розробку, якщо з'ясується, що в процесі її публікації були порушені чиїсь права або ж загальноприйняті норми педагогічної етики.
Загальні критерії відбору робіт:
• Дотримання вимог.
• Творчий підхід до виконання роботи.
• Дотримання авторського права.
• Розкриття теми.
|